Sydney Crystal Waterfall Chandelier - 1202D50SG/RC
Elegant Lighting Sydney  Crystal Waterfall Chandelier - 1202D50SG/RC
Features
  • Clear bubble glass shade for a textured light effect
  • Integrated LED light source
  • Dimmable functionality for adjustable ambiance
  • Polished chrome finish
  • Rated for dry locations
  • Warm 3000K color temperature
Dimensions
  • 12 Lightbulbs
  • Length: 50"
  • Width: 14"
  • Height: 18"
  • Chain/Rod Length: 60"
  • Maximum Height: 78"
  • Wire Length: 144"